Deprem Sensörü


Yangın yönetmeliğinin 160. maddesine göre; birinci ve ikinci derece deprem bölgelerinde bulunan binalarda deprem sensörü kullanılması ZORUNLUDUR.

Deprem sensörü hangi amaçla kullanılır?

Deprem sensörü bir yerde ortaya çıkan deprem sarsıntılarını anında tespit ederek sarsıntı sırasında ortaya çıkabilecek kazaların önüne geçmek için kullanılır ve tespit edilen sarsıntılara göre doğalgazın otomatik olarak kesilmesini sağlar. Deprem sensörü aynı zamanda elektrik bağlantısının da deprem anında kesilmesini sağlamaktadır. Deprem sensörü bu sayede deprem sırasında ortaya çıkabilecek patlama ya da yangın gibi büyük risk taşıyan durumların da önüne çıkmaktadır. Deprem sensörü depremin tespiti ile güvenlik önlemlerini en üst düzeye çıkarmak ve deprem hasarının üstüne olası ek hasarların oluşmasını engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Deprem sensörü binaların tümünün güvenliğinin sağlanması için tasarlanmış olur doğru yere yerleştirildiği sürece deprem anında ortaya çıkabilecek tehlikelerin önüne geçmek için sıklıkla kullanılmaktadır.

Deprem sensörü kullanmak neden avantajlıdır?

Deprem sensörü kullanmak sarsıntının anında tespitini sağlamanın ve bu sayede tehlike oluşturabilecek durumların önüne geçmek için oldukça iyidir. Bazen deprem sarsıntıları kişilerin fark edemeyeceği büyüklükte olabilmekte ya da deprem fark edildiğinde oluşan panikle doğalgaz ve elektriği kesmek akla gelememekte/vakit bulunamamaktadır. Deprem sensörü sayesinde son derece hızlı ve sorunsuz bir şekilde sarsıntı algılandığı an elektrik ve doğalgaz otomatik kesilerek binanın güveliği sağlanabilmektedir. Deprem sensörü sayesinde deprem anında yaşanan korkuyla birlikte elektrik ve doğalgaz kapatma telaşına girmeye gerek kalmamakta ve oldukça büyük bir kolaylık sağlanmaktadır. Deprem sensörü kullanmak özellikle yüksek elektrik ve doğalgaz kullanımı gerçekleştirilen iş yerleri ve fabrika binaları gibi yerlerde güvenliğin sağlanması için büyük önem arz etmektedir.

 

Deprem sensörü taktırmak için neresi tercih edilmelidir?

Deprem sensörü kullanımı hem oldukça önemli hem de hayat kolaylaştırıcı olsa da deprem sensörü için tercih edilecek adresin güvenilir olması ve uzman bir ekip ile hareket etmesi gerekmektedir. Deprem sensörü takmanın belli önemli noktaları vardır ve sensörden en yüksek verimi alabilmek için bu noktaların iyi bilinmesi ve uygulanması gerekmektedir. 

Sismik Deprem Sensörü Fiyatları

Sismik deprem sensörü fiyatları marka  ve kontak çıkışına göre fiyat değişikleri göstermektedir.Uzman ekibi ile sizlere en iyi hizmeti sunmayı amaçlayan firmamız ile iletişime geçebilir ve konuya dair detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Sismik Deprem Sensörü Fiyatları