blankAsansör Yangın Algılama – Deprem Sensörü


Yangın yönetmeliğinin 160. maddesine göre; birinci ve ikinci derece deprem bölgelerinde bulunan binalarda deprem sensörü kullanılması ZORUNLUDUR.

Deprem Sensörü

Deprem sensörü deprem anında binanızın gaz akışını keserek doğalgaz kaçağından dolayı oluşabilecek yangını engeller. Deprem anında birçok binanın merdivenlerinin çöktüğü görülmüştür, binanız sağlam kalabilir ancak doğalgaz borularında oluşabilecek tahripler gaz kaçağına ve yangına sebep olabilir.

Deprem sensörleri ayrıca deprem anında asansörünüzü ve jeneratörünüzü devre dışı bırakarak olası bir olayın önüne geçmiş olursunuz.Deprem sensörü fiyatları için bizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.Deprem sensörü kontak çıkışları ile istediğiniz cihazı kontrol edebilirsiniz.

Asansör Deprem  Sensörü

Asansör deprem sensörü ile herhangi bir deprem durumunda asansör kullanımını devre dışı kalmasını sağlar.Bu sayede can güvenliğinizi korumuş olursunuz.Asansör deprem sensörleri cihaz üzerinde kontak çıkışlarına bağlantı yapılarak kontrol edilmektedir.Asansörlerde deprem sensörü olmaması durumunda kırmızı etiket alırsınız.Yeşil etiket almak için mutlaka deprem sensörü bulunması gerekmektedir.Deprem dedektörü montajından sonra makine mühendisleri odasından sistem kontrolü yaparak yeşil etiket alabiliyorsunuz.

Asansör deprem sensörü fiyatları kontak sayısına , LCD ekranlı olmasına ve içerisinde akü olmasına göre değişiklik göstermektedir.LCD ekranlı deprem sensörleri TOKİ binalarında şartnameye uygun olması için istenmektedir.

Deprem cihazları olarak İTEK , SİSMİK , LOREX ürünlerini kullanmaktayız.CE , TSE evrakları mevcuttur.Deprem sensörü fiyatları için hemen bizi arayın.