Citynet | Alarm Güvenlik ve Kamera Sistemleri

  Aşağıdaki formu doldurarak ücretsiz keşif ve teklif hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

  blank Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.

  Citynet | Alarm Güvenlik ve Kamera Sistemleri

  Kamera sistemleri


  Kamera Sistemleri günümüz güvenlik sistemlerinin temelini neredeyse kameralı güvenlik sistemleri oluşturmuş durumdadır. Dünyada ve bunun paralelinde Türkiye’de güvenlik sistemi teknolojisi hızla gelişmiştir. Bunun sonucunda elektronik güvenlik teknolojilerinin %60-70 kadarını tek başına güvenlik kamera sistemleri oluşturmaktadır. Bu sistemin fiyat bakımından maliyetinin düşmesi önümüzdeki dönemde kameralı güvenlik sistemlerinin çok daha hızlı gelişeceğinin ve daha fazla kullanım alanına sahip olacağının bir göstergesi niteliğindedir.

  Kamera Sistemleri ile güvenliğinizi sağlarken diğer yandan da kontrol mekanizmasını tam anlamıyla elinize almış olacaksınız. Çünkü gelişen teknolojilerle artık kamera sistemlerini 24 saat heryerden kontrol edebilme şansına sahip oluyorsunuz. İnternet üzerinden yapılan paylaşımlarla bulunduğunuz her ortamdan mobil, tablet yada bilgisayar kullanarak kamera sistemlerinizi kontrol edebilirsiniz. Bu da size her an kontrolü elinizde tutma olanağı sağlayacaktır.

  Sizde bu sistemlerin faydalarından yararlanırken güvenliğinizi de emin edebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece ücretsiz keşif formunu doldurmak.

  Ev Kamera Sistemleri

  Hırsızları tespit etmenin ve yakalamanın en iyi yollarından biridir. İstatistiklere göre tüm konut soygunlarının % 52’si evde hiç kimsenin evinin olmadığı günlerde meydana geliyor. Evinizi hırsızlara karşı korumak ve civarda neler olup bittiğini izlemek için akıllı ev kameraları etkili bir çözüm sunabilir.

  Sistemin Özellikleri

  Güvenlik sistemlerinin önemli bir bileşendir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda  seçeneği var ve hangi güvenlik kameranın sizin için uygun olduğunu bilmek zor olabilir. Bu kılavuzda, evinizi ve ailenizi daha güvenli hale getirmek için en iyi güvenlik kamerasını bulmanız için gereken bilgileri derledik.

  Ev kamera sistemi modellerini karşılaştırırken akılda tutulması gereken önemli özelliklerden bazıları:

  • Hareket algılama- Hareket algılamalı kameralar, kamera görüş hareket gözlemlediğinde size bildirimler gönderir. Bu bildirimler, şüpheli etkinlik hakkında sizi uyararak durumu izlemenizi saplar.
  • Görüş alanı- Görüş alanı, bir kameranın ne kadar geniş bir açıdan kaydedebileceğini gösterir. Bu özellik önemlidir, çünkü ihtiyacınız olan kameraları ve bunları nereye yerleştirmeniz gerektiğini etkiler.
  • Ses – Ses özelliği, kameranızın sesini bir mikrofon aracılığıyla, bir hoparlör üzerinden ya da her ikisini birden göndererek iletebilir.
  • Gece görüşü – Kameranızın görüntüleri düşük ışıkta ya da az ışıklı ortamlarda kaydedebileceği mesafe, güvenlik etkinliği üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir, çünkü birçok suç gece olduğunda işlenir.
  • Hareket – Kaydırılabilen veya eğilebilen bir kamera, statik bir kameradan daha geniş bir alanı kaydedebilir ve bu nedenle belirli bir alanı gözlemlemek için gereken toplam kamera sayısını azaltabilir.
  • Maliyet- Ev kamerası fiyatları özelliklerine göre çok ucuz ya da çok pahalı olabilir. Bütçeniz ve ihtiyaçlarınız, her satın alma kararı için bir faktördür. Kimi durumlarda çok pahalı bir kamera bile ihtiyaçlarınızı tam olarak karşılamayabilir.
  • Çözünürlük- Çözünürlük, kameranızdaki görüntünün ne kadar net olacağını tanımlar. Kameranızın kaydettiği resimlerdeki yüzleri veya öğeleri tanımlamaya çalışırken açıkça görülebilen bir görüntü çok yararlıdır.

  Sistem Nasıl Çalışır?

  Güvenlik kameralarını sınıflandırmanın en basit yolu, onları iç mekan kameraları ve dış mekan kameraları olarak ikiye ayırmaktır. Bu grupların her birinin kendi içinde farklı kamera modelleri olsa da, özellikleri karşılaştırdığınızda bu farklılıklar daha belirgin hale gelecektir.

  Ev Kamera sistemleri Fiyatları

  En iyi ev güvenlik kamerası fiyatları ve modelleri özel ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığına bağlı olarak değişir. Hırsızları caydırmak için bir güvenlik kamerası mı istiyorsunuz yoksa çocuklara veya evcil hayvanlara göz kulak olmak mı istiyorsunuz? Farklı ev güvenlik kamerası özelliklerine girmeden ve bütçenizi belirlemeden önce, kamerayı neden istediğinizi ve ne yapmanız gerektiğini belirlemek için zaman ayırın.

  IP kamera sistemleri güvenlik açısından etkinliği ve esnek kurulum seçenekleri nedeniyle her geçen gün daha fazla konut ve işyeri uygulamalarındaki yerini alıyor.
  Başarılı bir IP kamera kurulumunun nasıl yapılacağına dair adımlara geçmeden önce IP kameralarla ilgili temel ancak önemli ayrıntılara değinelim.

  İşyeri Kamera Sistemleri

  Güvenlik kamera sistemleri, işletmelerin güvenliğini sağlamak için ilk akla gelen ve en etkili önlemlerden biri. Yüksek çözünürlüklü kameralardan elde edilen görüntüler saldırı veya hırsızlık gibi bir suç durumunda, soruşturma için değerli ipuçları sağlıyor. Bununla birlikte güvenlik sistemlerinin diğer bir  önemli faydası, suçlular açısından başlı başına bir caydırıcılık unsuru olmasından kaynaklanıyor.

  Bu yazımızda internet erişimi olan veya olmayan, büyük ve küçük işletmeler için en uygun ticari güvenlik kamerası sistemlerini masaya yatırdık.

  HD Kamera Sistemleri

  HD Analog, geleneksel analog CCTV gözetim sistemlerinde kullanılan, standart koaksiyel kablolar üzerinden 1280×720 (720p) veya 1920×1080 (1080p) yüksek çözünürlüklü (HD) video iletimini sağlayan bir video güvenlik teknolojisinin genel adıdır. HD Analog, HD-SDI, AHD, HD-CVI ve HD-TVI gibi birçok farklı format içerir.

  HD kamera sistemleri geçtiğimiz yıllar boyunca, yüksek çözünürlüklü güvenlik kamera sistemi arayanların ilk tercihiydi. Ancak bu senaryo, IP kameralarla rekabet etmeye başlayan ve yüksek çözünürlük sunan HD-TVI, HD-CVI ve AHD kamera teknolojilerinin gelişiyle değişti. Artık, analog  sistemlerinde 4K’ya varan yüksek çözünürlük oranlarıyla IP kamera modelleriyle başa baş yarışabiliyor.

  İp Kamera Sistemleri

  Güvenlik sistemleri için en temel kural, gerektiğinde yeterli çözünürlük sağlamaktır, güvenlik kameralarınızı otomatik olarak en yüksek çözünürlüğe yükseltmek değildir. IP kameraları ne amaçla kullanacağınız, çözünürlüğü belirlemek için en ideal yoldur.

  Citynet | Alarm Güvenlik ve Kamera Sistemleri
  Citynet | Alarm Güvenlik ve Kamera Sistemleri
  Citynet | Alarm Güvenlik ve Kamera Sistemleri
  Citynet | Alarm Güvenlik ve Kamera Sistemleri

  Güvenlik Sistemleri

  Güvenlik Sistemleri ile hayatınızı kolaylaştırın. Alarm güvenlik sistemleri denince ilk akla gelen kamera sistemleridir. Sizin için önemli olan ortamların ve yaşam alanlarının güvenliği en önemli şeydir. Eviniz, aileniz, işyeriniz, çalışanlarınız vs. hayatta sahip olduğunuz en önemli şeyleri güvenlik altında tutmak en önemli görevlerinizden bir tanesidir.
  Ama heryeri aynı anda nasıl güvenli halde tutabilirsiniz ki, üstelik bu kadar işin gücen ve hayat yoğunluğunun arasında. İşte Citynet alarm kamera ve güvenlik sistemleri bu durumlarda devreye girmektedir. Sizin yerinize güvenlik önlemlerinizi alıp size rahat bir nefes alma fırsatı sunmaktayız. Siz sadece mobil telefonunuzdan, tabletinizden veya bilgisayarınızdan kamera ve güvenlik sistemlerini izlemek kalacak.

  Bu sistemler çoğu ortamda bizlere güvenliğin yanında pratiklik de kazandırmaktadır. Siz işlerinizle ilgilenin Citynet sizin güvenliğiniz için çalışıyor. “Tek İşimiz Güvenliğiniz” sloganıyla müşteri memnuniyetini ilk sıraya alan citynet sizin yerinize çalışıyor.

  kamera güvenlik sistemleri

  Citynet | Alarm Güvenlik ve Kamera Sistemleri