yangin-alarm-sistemleri-2-scaled

Yangın Alarm Sistemleri


Yangın alarm sistemleri, olası bir yangın durumunun henüz başlangıcı sırasında algılanıp anons ve yangın sirenleri ile insanları bu durumdan haberdar etmeye yarayan sistemlerdir. Bir yapı içerisinde kullanılması gereken tüm zayıf akım sistemlerinin belki de en önemlisi yangın alarm ve ihbar sistemleridir.

Yangın alarm sistemleri temel olarak şu bileşenlerden oluşur;

 • Ortamdaki yangın durumunu henüz başlangıç aşamasında iken algılayabilecek dedektörler  (optik duman dedektörleri, ısı dedektörleri, kombine dedektörler , gaz dedektörleri, ışın tipi dedektörler vb.)
 • Yangın durumunun gözle görülmesi durumunda insanlar anında yangın sistemini aktif etmesine imkân veren yangın butonları
 • Alarm durumunda sesli ve görsel bir şekilde insanların uyarılmasını sağlayan siren ve flaşörler
 • Yangın durumunda farklı bir sistem ile etkileşime geçmek ve bu sistemleri çalıştırmak ya da durdurmak için kullanılan I/O (giriş / çıkış) modülleri
 • Tüm bu sistemi kontrol eden ve yöneten kontrol panelleri.

  Aşağıdaki formu doldurarak ücretsiz keşif ve teklif hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

  Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.

  Citynet | Alarm Güvenlik ve Kamera Sistemleri
  Citynet | Alarm Güvenlik ve Kamera Sistemleri
  Citynet | Alarm Güvenlik ve Kamera Sistemleri
  Citynet | Alarm Güvenlik ve Kamera Sistemleri

  Yangın Alarm Sistemleri Özellikleri Nelerdir ?

  KONVANSİYONEL YANGIN SİSTEMLERİ

  Konvansiyonel yangın algılama sistemleri  yangın algılama sistemlerinde  basit ve az kapsamlı alanlarda tercih edilmektedir. Adresli yangın sistemlere kıyasla daha uygun fiyata kurulabilmektedir. Sistem yangın alarm panel kapasitesine  göre belirlenir (2 bölgeli, 4 bölgeli, 8 bölgeli ve 16 bölgeli yangın alarm panelleri gibi). Her bölgeye bağlanabilecek dedektör sayısı üretici firmaya göre farklılık gösterebilir.

  ADRESLİ YANGIN  SİSTEMLERİ

  Adresli yangın algılama sistemleri  bir çok alanda kullanılan ve noktasal olarak yangın bölgesini belirten sistemlerdir. Adresli yangın sistemi yangının hangi noktada çıktığını görebilir. Sadece yangın bölgesindeki adresli siren sayesinde o bölgedeki sirenleri aktif hale getirebilir. Sistemdeki dedektörlerin  her biri özel adrese sahiptir. Yüksek katlı binalar, geniş hacimli yerleşkeler, havalimanları, ticari binalar gibi projelerde adresli yangın sistemi kullanılmaktadır.

   

  Yangın alarm sistemleri için doğru adres neresidir?

  Yangın algılama sistemleri taktırılmak isteniyor ise  kritik öneme sahip bu sistemleri alanında uzman bir ekip ile çalışarak bina içerisine yerleştirmek gerekir. İyi bir yangın sistemi kurulumu gerçekleştirmek ve uzun süre sorunsuz kullanmak için firmamızdan  hizmet alabilirsiniz.

  yangin-algilama-sistemleri

  yangin-markalar
  Citynet | Alarm Güvenlik ve Kamera Sistemleri