Citynet | Alarm Güvenlik ve Kamera Sistemleri
Citynet | Alarm Güvenlik ve Kamera Sistemleri
Citynet | Alarm Güvenlik ve Kamera Sistemleri
Citynet | Alarm Güvenlik ve Kamera Sistemleri
Citynet | Alarm Güvenlik ve Kamera Sistemleri

  Aşağıdaki formu doldurarak ücretsiz keşif ve teklif hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

  Güvendesiniz, bilgileriniz asla paylaşılmaz.

  Yangın Sistemleri

  Citynet | Alarm Güvenlik ve Kamera Sistemleri

  Yangın sistemleri

  Yangın alarm sistemleri diğer adı ile yangın algılama sistemleri olarakta bilinmektedirler. Bir binanın yangından korunması için çok büyük öneme sahip sistemlerdir.Yangın alarm sistemleri bir yangına daha hızlı müdahale etmeyi sağlarlar yangını durdurmayı veya söndürmeyi gerçekleştiremezler.

  Citynet | Alarm Güvenlik ve Kamera Sistemleri

  Konvansiyonel Yangın Alarm Sistemi

  Konvansiyonel bir yangın alarm sisteminde, Yangın Alarm Kontrol Paneline bir dizi çağrı noktası ve dedektör bağlanır. Panelde bir dizi ‘’Bölge Lambası’’ yer alır. Bölgelere sahip olmanın nedeni, bir yangının meydana geldiği yer hakkında kaba bir fikir vermektir. Bu, itfaiye ve bina yönetimi için önemlidir. Bir yangının nerede başladığını bilmenin doğruluğu, bir kontrol panelinin sahip olduğu bölge sayısı ve bina içinde bağlı olan devre sayısı ile kontrol edilir. Kontrol Paneli, siren veya başka sesli cihazlar içeren, minimum iki siren devresine bağlıdır. Her bir devre ise izleme için kullanılan bir hat cihazına sahiptir.

  Adresli Yangın Alarm Sistemleri

  Adreslenebilir bir alarm sisteminin, yangın tespit prensibi, alarmı hangi dedektör veya çağrı noktasının başlattığını tam olarak belirleyebilmesi haricinde, Konvansiyonel Sisteme benzer. Algılama devresi bir döngü olarak bağlanır ve her bir döngüye en fazla 99 cihaz bağlanabilir. Dedektörler temelde yerleşik bir adrese sahip Konvansiyonel Detektörlerdir. Her dedektördeki adres ayarlanır ve Kontrol Paneli, söz konusu dedektör çalıştırıldığında gerekli bilgileri görüntüleyecek şekilde programlanır. Sirenler, en az iki siren devresinde tam olarak bir Konvansiyonel Sistem olarak kablolanmıştır.

  Yangın Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır?

  Binaların yangından korunması hakkında yönetmelik hükümleri ve TSE standartları çerçevesinde yangın alarm sistemleri nasıl çalışır net bir şekilde anlatılmaktadır. Ancak bizler yine de müşterilerimize yangın alarm sistemlerinin çalışma prensibini anlatıyoruz. Tüm yangın eğitimi kapsamında bu konuya da mutlaka temas ediyoruz.

  Yangın alarm sistemleri nasıl çalışır konusunu uzmanlarımız ilgili personele anlatırken uygulamalı dersler de vermektedir. Yangın tatbikatını aratmayacak nitelikte ve ciddiyette verilen eğitimlerimiz sonucunda personelin öğrenme düzeyleri de ölçülmektedir; çünkü bu konu hayati önem taşımaktadır.

  Adresli ve konvansiyonel çalışma prensipleri birbirinden farklıdır. Daha ekonomik olan konvansiyonel yangın alarm sistemleri küçük mekanlar için idealdir. Bu çalışma prensibine sahip alarm sistemi belirli bir noktaya özel belirti vermez ancak algılama konusunda oldukça başarılıdır. Adresli yangın alarm sistemleri ise birçok farklı birimden oluşmuş çok büyük mekanlar için idealdir. Yangının hangi noktada başladığını bildirir.

  Citynet | Alarm Güvenlik ve Kamera Sistemleri

  Yangın Sistemi Montajı

  Konvansiyonel alarm sistemlerinden farklı çalışan adresli yangın ihbar sistemi montajı, alanında deneyim sahibi olan uzmanlarımız tarafından yapılmaktadır. Firmamızın ücretsiz keşfinden sonra otomatik yangın söndürme imalatı tamamlandığında çeşitli kalite kontrolleri yapılmakta ve ondan sonra montaj kısmına geçilmektedir.

  Adresli yangın ihbar sistemi montajı dikkatlice yapılması gereken ve sıfır hatayla çalışması gereken bir sistemdir. Büyük alanlarda kullanılan adresli yangın ihbar sistemleri, yangının başladığı noktayı santimetresine kadar bildirmeli ve söndürme ekiplerine tam anlamıyla yardımcı olmalıdır. Bu yüzden adresli yangın ihbar sistemi montajı, bir nevi istihbarat sağladığı için mükemmel bir şekilde tamamlanmalıdır.

  Yangın alarm sistemleri her türlü bina için en önemli güvenlik önlemlerinden biridir. Ticari tesisler veya konut binaları için üç tür yangın alarm sistemi vardır. Bunlar konvansiyonel, adreslenebilir ve kablosuzdur.

  Citynet | Alarm Güvenlik ve Kamera Sistemleri
  × Kurumsal WhatsApp